Локомотив Пловдив се наложи с 4:2 като гост на Локомотив София

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) се наложи с 4:2 като гост на Локомотив (София) в “железничарското” дерби. Срещата се проведе на стадиона в столичния квартал “Надежда”. През първата част Локомотив (Пловдив) бе по-активният отбор. В 10-ата минута Димитър Илиев намери в наказателното поле Матеус да Силва, който стреля от близка дистанция, Александър Любенов изби в корнер. В 21-ата минута, след заучено положение, домакините откриха резултата. Ивайло Найденов стреля от границата на наказателното поле, получи се двоен рикошет в Зебли и Сегура, а топката влетя в мрежата за 1:0. “Черно-белите” отговориха бързо и изравниха резултата в 27-ата минута. Динко Хоркаш се отчете с брилянтна асистенция на Джовани, който се възползва от грешка на защитник на домакините и с прехвърлящ удар направи 1:1. В 33-ата минута се откри нова възможност за “черно-белите”. Джовани изведе Евандро, който вместо да стреля, реши да подава, като топката излезна в аут. В 60-ата минута Локомотив (Пловдив) направи обрата пълен! Бабакар Дион получи подаване по фланга от Пиер Зебли. Последва удар, който бе блокиран от Ивайло Найденов, а топката стигна до Джовани, който направи резултата 1:2. В 70-ата минута, след центриране на Джовани, Матеус да Силва нацели десния страничен стълб. Минyта по-късно се откри нов шанс пред […]

Локомотив Пловдив се наложи с 4 на 2 като гост на Локомотив София

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) се наложи с 4:2 като гост на Локомотив (София) в “железничарското” дерби. Срещата се проведе на стадиона в столичния квартал “Надежда”.

През първата част Локомотив (Пловдив) бе по-активният отбор. В 10-ата минута Димитър Илиев намери в наказателното поле Матеус да Силва, който стреля от близка дистанция, Александър Любенов изби в корнер. В 21-ата минута, след заучено положение, домакините откриха резултата. Ивайло Найденов стреля от границата на наказателното поле, получи се двоен рикошет в Зебли и Сегура, а топката влетя в мрежата за 1:0. “Черно-белите” отговориха бързо и изравниха резултата в 27-ата минута. Динко Хоркаш се отчете с брилянтна асистенция на Джовани, който се възползва от грешка на защитник на домакините и с прехвърлящ удар направи 1:1. В 33-ата минута се откри нова възможност за “черно-белите”. Джовани изведе Евандро, който вместо да стреля, реши да подава, като топката излезна в аут.

В 60-ата минута Локомотив (Пловдив) направи обрата пълен! Бабакар Дион получи подаване по фланга от Пиер Зебли. Последва удар, който бе блокиран от Ивайло Найденов, а топката стигна до Джовани, който направи резултата 1:2. В 70-ата минута, след центриране на Джовани, Матеус да Силва нацели десния страничен стълб. Минyта по-късно се откри нов шанс пред пловдивчани. Матеус да Силва шутира от границата на наказателното поле и реализира третото попадение за “черно-белите”. В 80-ата минута падна четвърто попадение за възпитаниците на Александър Томаш. Джовани асистира на Бабакар Дион, който се разписа от близка дистанция за 1:4. В 86-ата минута бе отсъдена дузпа за Локомотив (София) след нарушение на Матеус да Силва срещу Ивайло Найденов. Красимир Станоев бе точен от бялата точка и оформи крайното 2:4.

На 31.07 (понеделник) Локомотив приема Ботев (Враца) в мач от 3-тия кръг на Първа лига. Срещата е насрочена за 21:15 часа на “Лаута”.