Девет от Локомотив Пловдив завършиха 2:2 с Черно море във Варна

Представителният отбор на Локомотив завърши наравно 2:2 с Черно море в битката на върха във временното класиране. Двубоят на стадион „Тича“ бе придружен много инфарктни моменти и полемични съдийски отсъждания, а „черно-белите“ завършиха срещата с девет души. Черно море откри резултата в 39-ата минута.  Атанас Илиев опита задна ножица, топката стигна до Мазир Сула, получи се карамбол, а Димов прати топката във вратата на „черно-белите“ за 1:0. Локомотив реагира мигновено и в 45-ата минута изравни резултата. Центриране от фаул на Евандро не бе засечено от никой в наказателното поле и топката влетя във вратата за 1:1. Секунди по-късно Локомотив стигна до второ попадение. Евандро комбинира с Джовани, той върна на своя колега, който се разписа от близка дистанция и отбеляза второто си попадение в срещата. В началото на втората част Локомотив продължи натиска си. Добри положения се откриха пред Димитър Илиев, Алфа Конте и Оливер Камдем, но до гол не се стигна. В 74-ата минута Локомотив остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Хорхе Сегура. Само няколко минути по-късно съдията Георги Давидов стигна до решението, че трябва да изгони и Евандро за втори жълт картон, като остави „черно-белите“ с девет души на терена. Минути след […]

Девет от Локомотив Пловдив завършиха 2 на 2 с Черно море във Варна

Представителният отбор на Локомотив завърши наравно 2:2 с Черно море в битката на върха във временното класиране. Двубоят на стадион „Тича“ бе придружен много инфарктни моменти и полемични съдийски отсъждания, а „черно-белите“ завършиха срещата с девет души.

Черно море откри резултата в 39-ата минута.  Атанас Илиев опита задна ножица, топката стигна до Мазир Сула, получи се карамбол, а Димов прати топката във вратата на „черно-белите“ за 1:0. Локомотив реагира мигновено и в 45-ата минута изравни резултата. Центриране от фаул на Евандро не бе засечено от никой в наказателното поле и топката влетя във вратата за 1:1. Секунди по-късно Локомотив стигна до второ попадение. Евандро комбинира с Джовани, той върна на своя колега, който се разписа от близка дистанция и отбеляза второто си попадение в срещата.

В началото на втората част Локомотив продължи натиска си. Добри положения се откриха пред Димитър Илиев, Алфа Конте и Оливер Камдем, но до гол не се стигна. В 74-ата минута Локомотив остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Хорхе Сегура. Само няколко минути по-късно съдията Георги Давидов стигна до решението, че трябва да изгони и Евандро за втори жълт картон, като остави „черно-белите“ с девет души на терена. Минути след това Алекс Фернандес удари Димитър Илиев без топка, но за това нарушение получи само жълт картон. Във финалните минути Черно море упражни натиск и стигна до изравнително попадение в петата минута на добавеното време. Живко Атанасов засече с глава и се разписа за 2:2. В 100-ата минута „моряците“ стигнаха и до трето попадение, което след консултация с ВАР бе отменено.

Локомотив продължава да бъде еднолично на върха във временното класиране с актив от 30 точки.