ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2:0 в гостуването си на стадион Лаута

ЦСКА постигна убедителна победа с 2:0 над Локомотив Пловдив на стадион „Лаута“ в 12-ия кръг на efbet Лига. Червените откриха резултата благодарение на головете на Майкъл Естрада и Дюкенс Назон, въпреки че Назон пропусна възможност за дузпа. Агресивната пресираща тактика на ЦСКА държеше „смърфовете“ на нокти, а несполуките на Локомотив Пловдив в защита през първото полувреме, особено при пренасянето на топката, изиграха ключова роля за резултата. С този триумф ЦСКА вече си гарантира третото място в лигата с 24 точки, докато Локомотив Пловдив запазва лидерската си позиция в efbet Лига с 29 точки. Мачът започна с ранно попадение от страна на гостите в 4-ата минута. Отбита топка попадна в Марселиньо Бареа, който стреля, но нямаше необходимата сила, което позволи на Хоркас да направи лесно спасяване. Локомотив Пловдив се сблъска с момент на уязвимост в защита в 15-ата минута, когато сгреши топката, давайки ясен шанс на Михаел Естрада в наказателното поле. Мощният удар на Естрада обаче изненадващо не попадна в целта, преминавайки встрани от вратата на „смърфовете“. В 20-ата минута ЦСКА организира брилянтна атака, при която нападателите им изпълняваха сложни пасове. Линдсет подаде превъзходен пас към Майкъл Естрада, който уверено вкара топката в мрежата, оставяйки Хоркас без никакъв шанс. Минути по-късно […]

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2 на 0 в гостуването си на стадион Лаута

ЦСКА постигна убедителна победа с 2:0 над Локомотив Пловдив на стадион „Лаута“ в 12-ия кръг на efbet Лига. Червените откриха резултата благодарение на головете на Майкъл Естрада и Дюкенс Назон, въпреки че Назон пропусна възможност за дузпа. Агресивната пресираща тактика на ЦСКА държеше „смърфовете“ на нокти, а несполуките на Локомотив Пловдив в защита през първото полувреме, особено при пренасянето на топката, изиграха ключова роля за резултата. С този триумф ЦСКА вече си гарантира третото място в лигата с 24 точки, докато Локомотив Пловдив запазва лидерската си позиция в efbet Лига с 29 точки.

Мачът започна с ранно попадение от страна на гостите в 4-ата минута. Отбита топка попадна в Марселиньо Бареа, който стреля, но нямаше необходимата сила, което позволи на Хоркас да направи лесно спасяване.

Локомотив Пловдив се сблъска с момент на уязвимост в защита в 15-ата минута, когато сгреши топката, давайки ясен шанс на Михаел Естрада в наказателното поле. Мощният удар на Естрада обаче изненадващо не попадна в целта, преминавайки встрани от вратата на „смърфовете“.

В 20-ата минута ЦСКА организира брилянтна атака, при която нападателите им изпълняваха сложни пасове. Линдсет подаде превъзходен пас към Майкъл Естрада, който уверено вкара топката в мрежата, оставяйки Хоркас без никакъв шанс.

Минути по-късно защитата на Локомотив Пловдив отново се разколеба и позволи на Естрада да се озове отново един на един с вратаря. За съжаление на ЦСКА, ударът на нападателя рикошира в напречната греда.

Секунди след това Локомотив Пловдив започна първата си сериозна атака в мача, като намери Георги Минчев в наказателното поле. Ударът на нападателя от отлична позиция обаче не попадна в целта.

В 31-ата минута Локомотив Пловдив отново допусна пропуск в защитата, в резултат на който Дюкенс Назон се озова сам срещу вратаря. Назон отправи мощен удар, но Хоркас направи забележително спасяване.

В 39-ата минута Майкъл Естрада показа изключителни умения, като открадна топката по блестящ начин, навлезе в наказателното поле и подгони Дукенс Назон, който с лекота вкара топката в празната врата, удвоявайки преднината на ЦСКА.

В заключителните моменти на редовното време Ангел Лясков извърши небрежен фаул в наказателното поле и отсъди дузпа за ЦСКА. Дюкенс Назон се изправи, за да изпълни дузпата, но Хоркас направи сензационно спасяване с крак и не позволи на Назон да изпълни наказателния удар.

Второто полувреме започна с поредното предизвикателство на Назон към противниковата защита, но ударът му по тревата бе посрещнат с поредното прекрасно спасяване на Хоркас.

В 61-ата минута Майкъл Естрада се озова на отлична позиция за стрелба, но предпочете да подаде на Дюкенс Назон. За съжаление, ударът на Назон бе отсъден извън игра.

В 77-ата минута Майкъл Естрада и Дюкенс Назон отново комбинираха блестящо, като Назон избра да стреля към близкия ъгъл. Хоркас обаче излезе с поредното си впечатляващо спасяване. Малко след това Алфа Конте намери вратичка и не губи време да нанесе мощен удар с десния крак, който премина над напречната греда на Бусато.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 23. Хоркаш, 44. Лясков, 12. Ефе Али, 4. Паскалев, 71. Камдем, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Дион, 17. Конте, 9. Минчев

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 22. Махмутович, 6. Петров, 17. Шакич, 21. Юга, 26. Кареасо, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 29. Естрада, 9. Назон