Ботев Пловдив победи Ботев Враца като гост в мач с осем гола

Ботев Пловдив постигна вълнуваща победа с 5:3 при гостуването си на Ботев Враца в 14-ия кръг на efbet Лига, създавайки предпоставки за наелектризиращ мач. Екшънът започна с порой от бързи удари, които накараха феновете да са на ръба на седалките си. В светкавична размяна на разигравания Брайън Переа се възползва от възможността за домакините, като само три минути след началото на мача наруши нулевото положение. Въпреки това канарчетата отговориха бързо, когато Янис Карабельов намери гърба на мрежата, изравнявайки резултата в рамките на две минути. След това в 27-ата минута Фаустас Степонавичус оформи забележителен обрат за гостуващия отбор. Второто полувреме започна с Марко Маджуга, който възстанови равенството за Ботев Враца само пет минути след началния съдийски сигнал. Равенството обаче бе краткотрайно, тъй като Емануел Уме възстанови преднината на „канарчетата“. Изравнителното попадение дойде от прецизно изпълнена дузпа от Брайън Переа, с което резултатът стана 3:3. След това, в 77-ата минута, Емануел Уме нанесе нов удар, с който изведе пловдивчани напред в резултата. Последният удар бе нанесен от зрелищния гол на Антоан Бароян, който затвърди победата. В резултат на това „канарчетата“ си осигуриха трите точки, докато Ботев Враца претърпя трета поредна загуба в първенството. Домакините бяха излезли напред в резултата още в 3-ата […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Ботев Пловдив постигна вълнуваща победа с 5:3 при гостуването си на Ботев Враца в 14-ия кръг на efbet Лига, създавайки предпоставки за наелектризиращ мач. Екшънът започна с порой от бързи удари, които накараха феновете да са на ръба на седалките си.

В светкавична размяна на разигравания Брайън Переа се възползва от възможността за домакините, като само три минути след началото на мача наруши нулевото положение. Въпреки това канарчетата отговориха бързо, когато Янис Карабельов намери гърба на мрежата, изравнявайки резултата в рамките на две минути. След това в 27-ата минута Фаустас Степонавичус оформи забележителен обрат за гостуващия отбор.

Второто полувреме започна с Марко Маджуга, който възстанови равенството за Ботев Враца само пет минути след началния съдийски сигнал. Равенството обаче бе краткотрайно, тъй като Емануел Уме възстанови преднината на „канарчетата“. Изравнителното попадение дойде от прецизно изпълнена дузпа от Брайън Переа, с което резултатът стана 3:3. След това, в 77-ата минута, Емануел Уме нанесе нов удар, с който изведе пловдивчани напред в резултата. Последният удар бе нанесен от зрелищния гол на Антоан Бароян, който затвърди победата.

В резултат на това „канарчетата“ си осигуриха трите точки, докато Ботев Враца претърпя трета поредна загуба в първенството.

Домакините бяха излезли напред в резултата още в 3-ата минута, когато Момчил Цветанов подаде брилянтно към далечната греда, а Марко Маджуга с глава насочи топката към вратата. Въпреки че Хидает Ханкич направи впечатляващо спасяване, топката в крайна сметка попадна в Брайън Переа, който я вкара в празната врата на канарчетата.

Отговорът на Ботев обаче беше бърз. Само две минути след първоначалния гол Янис Карабельов се възползва от прецизно подаване и излезе един на един със стража на Ботев Враца. Карабельов умело надхитри Бариос и с нисък удар прати топката във вратата.

В 10-ата минута Фаустас Степонавичус получи топката в близост до наказателното поле на Враца. Той изпълни умело завъртане и отправи опасен удар с десния крак, но Бариос успя да спаси.

Три минути по-късно в защитата на Ботев Враца започнаха да се появяват пукнатини. Ивелин Попов пусна в игра Антоан Бароян, който стреля по диагонала и за малко не уцели вратата на домакините, а впоследствие бе вдигнат флагът за засада.

В 27-ата минута Ботев организира забележително завръщане в мача. Ивелин Попов подаде на Антоан Бароян, който се бе позиционирал отляво. Бароян подаде остър пас в наказателното поле, а топката се озова във Фаустас Степонавичус, който уверено я вкара в мрежата.

Пет минути по-късно Стефан Велев опита да стреля от далечна дистанция, но ударът му беше блокиран. След това Диого Барбоса също стреля от далечна дистанция, но Хидает Ханкич улови удобно.

До края на първото полувреме възможностите за гол бяха малко, а в добавеното време играчите на Ботев Враца предявиха сериозни претенции за дузпа. ВАР прегледа инцидента, но дузпа не беше отсъдена.

В 50-ата минута Момчил Цветанов нахлу по левия фланг. Той се възползва от голямото пространство и подаде остър пас по земя в наказателното поле, който Марко Маджуга реализира, за да възстанови равенството във Враца.

Само пет минути по-късно Ботев отвърна на удара. Влезлият от резервната скамейка Емануел Уме овладя в близост до наказателното поле. Той отправи удар от границата на наказателното поле, който се удари в страничния стълб и се загнезди в мрежата на Враца.

В 60-ата минута Ивелин Попов овладя една отбита топка и отправи удар от границата на наказателното поле, но Федерико Бариос със забележително спасяване предотврати нов гол за Ботев.

Малко след това Константинос Балоянис извърши неудачен мач с ръка в собственото си наказателно поле, отсъждайки дузпа в полза на Ботев Враца. Брайън Переа не сгреши и изравни резултата за 3:3.

В 67-ата минута Ботев Враца имаше още една претенция за дузпа, тъй като Даниел Генов падна в наказателното поле след сблъсък с противникови играчи. Съдията Стоян Арсов обаче позволи играта да продължи.

В 77-ата минута Емануел Уме заслепи публиката, като нахлу от левия фланг, умело си нагласи топката на десния крак и нанесе точен удар. Бариос не можа да достигне топката и тя се удари в страничния стълб, преди да намери задната част на мрежата.

Три минути по-късно Антоан Бароян се възползва от една отклонена топка, направи бърз завой и отправи удар с десния крак от воле извън наказателното поле, като не остави никакъв шанс на Федерико Бариос и топката отново целуна страничния стълб по пътя си към вратата на Ботев Враца.

В 87-ата минута Бабукар Траоре се впусна в хипнотизиращ самостоятелен пробив, провирайки се през няколко играчи на гостите. Той се озова очи в очи с Хидайет Ханкич, но не успя да пробие защитата на стража на Ботев Пловдив.

С наближаването на края на мача Момчил Цветанов опита да изпълни пряк свободен удар от дълбочина в продължението на мача. За съжаление опитът му премина над напречната греда, оставяйки крайния резултат 5:3 в полза на Ботев Пловдив.