Локомотив Пловдив допусна домакинска загуба с 1:2 от Берое Стара Загора

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба от Берое (Стара Загора) в мач от 14-тия кръг на Първа лига. „Черно-белите“ отстъпиха на „заралии“ с 1:2 на „Лаута“. Двубоят започна с натиск на Локомотив. Още в 5-ата минута пловдивчани можеха да открият резултата. Вратарят на Берое Ачинели изпусна топката след центриране, кълбото попадна в Хорхе Сегура, който на празна врата стреля над горната греда. В следващата атака Джовани бе изведен на изгодна позиция и шутира в стража на гостите, при добавката Бабакар Дион стори същото. В 28-ата минута Берое откри резултата. Вини Трибуле се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и реализира за 0:1. В 31-ата минута Минчев получи на втората греда и пробва удар, стражът на гостите улови. В 44-ата минута „заралии“ стигнаха и до второ попадение. Трибуле центрира в наказателното поле на Локомотив, където Годой засече от близка дистанция за 0:2. В 51-ата минута слаб изстрел на Дион бе уловен от Ачинели. В 59-ата минута Петър Андреев нахлу в наказателното поле на гостите и подаде силно към Димитър Илиев, който засече с глава, но над целта. В 61-ата минута Минчев шутира покрай вратата на Берое. В 90-ата минута Локомотив бе близо до попадение. Георги Минчев шутира директно от […]

Локомотив Пловдив допусна домакинска загуба с 1 на 2 от Берое Стара Загора

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба от Берое (Стара Загора) в мач от 14-тия кръг на Първа лига. „Черно-белите“ отстъпиха на „заралии“ с 1:2 на „Лаута“.

Двубоят започна с натиск на Локомотив. Още в 5-ата минута пловдивчани можеха да открият резултата. Вратарят на Берое Ачинели изпусна топката след центриране, кълбото попадна в Хорхе Сегура, който на празна врата стреля над горната греда. В следващата атака Джовани бе изведен на изгодна позиция и шутира в стража на гостите, при добавката Бабакар Дион стори същото. В 28-ата минута Берое откри резултата. Вини Трибуле се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и реализира за 0:1. В 31-ата минута Минчев получи на втората греда и пробва удар, стражът на гостите улови. В 44-ата минута „заралии“ стигнаха и до второ попадение. Трибуле центрира в наказателното поле на Локомотив, където Годой засече от близка дистанция за 0:2.

В 51-ата минута слаб изстрел на Дион бе уловен от Ачинели. В 59-ата минута Петър Андреев нахлу в наказателното поле на гостите и подаде силно към Димитър Илиев, който засече с глава, но над целта. В 61-ата минута Минчев шутира покрай вратата на Берое. В 90-ата минута Локомотив бе близо до попадение. Георги Минчев шутира директно от пряк свободен, топката среща страничната греда. В заключителните секунди Димитър Илиев успя да реализира за „черно-белите“ за 1:2, но до нов гол във вратата на Берое не се стигна.

Следващата среща на Локомотив е в четвъртък (26.10). „Черно-белите“ гостуват на ЦСКА 1948 в Бистрица от 17:30 часа.