Отборът на Ботев Пловдив завърши 0:0 с тима на ЦСКА 1948

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 0:0 с тима на ЦСКА 1948. Срещата от XXVIII-ия кръг на efbet Лига се игра на стадион “Христо Ботев”. Това беше трети пореден мач без поражение, а и без допуснат гол за състава на Душан Керкез. Двата тима бяха равностойни през по-голямата част от първото полувреме. Най-неприятният миг от срещата настъпи в 22-ата минута, когато нападателят на Ботев Георги Николов напусна терена заради контузия, като тепърва ще се изяснява колко сериозна е тя. Първото по-опасно положение пред някоя от двете врати се откри в 25-тата минута. Николай Минков отправи удар от над 20 метра, изпращайки топката точно под напречната греда, но вратарят на ЦСКА 1948 направи страхотно спасяване и отрази удара. 10 минути по-късно, Самуел Акере навлезе в наказателното поле от десния фланг и стреля, но стражът на гостите отново се намеси и отрази. До края на полувремето повече опасности липсваха и резултатът остана 0:0. “Канарчетата” започнаха силно вторите 45 минути. Още на старта на втората част капитанът Ивелин Попов навлезе в половината на гостите и бе фаулиран. Балоянис застана зад топката, отправи удар, но отново добрата намеса на вратаря на ЦСКА 1948 запази равенството. В 70-тата минута пред Кристиян Начукву се откри страхотно положение […]

Отборът на Ботев Пловдив завърши 0 на 0 с тима на ЦСКА 1948

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 0:0 с тима на ЦСКА 1948. Срещата от XXVIII-ия кръг на efbet Лига се игра на стадион “Христо Ботев”. Това беше трети пореден мач без поражение, а и без допуснат гол за състава на Душан Керкез.

Двата тима бяха равностойни през по-голямата част от първото полувреме. Най-неприятният миг от срещата настъпи в 22-ата минута, когато нападателят на Ботев Георги Николов напусна терена заради контузия, като тепърва ще се изяснява колко сериозна е тя.

Първото по-опасно положение пред някоя от двете врати се откри в 25-тата минута. Николай Минков отправи удар от над 20 метра, изпращайки топката точно под напречната греда, но вратарят на ЦСКА 1948 направи страхотно спасяване и отрази удара.

10 минути по-късно, Самуел Акере навлезе в наказателното поле от десния фланг и стреля, но стражът на гостите отново се намеси и отрази. До края на полувремето повече опасности липсваха и резултатът остана 0:0.

“Канарчетата” започнаха силно вторите 45 минути. Още на старта на втората част капитанът Ивелин Попов навлезе в половината на гостите и бе фаулиран. Балоянис застана зад топката, отправи удар, но отново добрата намеса на вратаря на ЦСКА 1948 запази равенството.

В 70-тата минута пред Кристиян Начукву се откри страхотно положение след грешка в  защита на ЦСКА 1948, но неговият изстрел от границата на наказателното поле беше отразен от стража на гостите.

Най-добрата ситуация за Ботев беше дело на Мохамед Брахими. В 73-ата минута нападателят отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, но опитът му срещна напречната греда.

В заключителните мигове на двубоя играчите на Душан Керкез бяха по-настоятелни, но все пак на няколко пъти се наложи и Хидайет Ханкич да спасява вратата на “канарчетата”. В 85-тата минута Педриньо стреля опасно от пряк свободен удар, като Ханкич не успя да улови, а само да отклони топката, която впоследствие бе изчистена от бранител в “жълто-черно”.

Краят на двубоя бе белязан от много спорна ситуация в наказателното поле на ЦСКА 1948. Дълбоко в добавеното време Фаустас Степонавичус се възползва от грешка в защитата на съперника, за да се откъсне сам срещу вратаря и да се окаже на тревата с претенции, че е бил задържан в наказателното поле на столичани. Съдията обаче подмина ситуацията и не отсъди дузпа в полза на Ботев, за да се запази крайното 0:0.

В следващия кръг ботевистите приемат Ботев (Враца). Двубоят е на 12 април от 17:45 ч. на стадион “Христо Ботев” в Пловдив.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич – 17. Николай Минков, 5. Йонас Тамм, 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис – 15. Джеймс Ето’о (74′ – 18. Димитър Папазов), 6. Дилан Мартенс (74′ – 30. Лъчезар Балтанов) – 16. Самуел Акере (67′ – 14. Фаустас Степонавичюс), 10. Ивелин Попов (K), 31. Уме Емануел (67′ – 40. Кристиан Нвачукву) – 93. Георги Николов (24′ – 7. Мохамед Брахими)

РЕЗЕРВИ: 32. Матвей Игонен – 4. Ехидже Укаки, 42. Ивайло Видев, 44. Бисер Бонев