Отборът на Ботев Пловдив взе само точка при домакинството на Черно Море

Отборът на Ботев (Пловдив) взе само точка след този кръг. Играчите на Душан Керкез завършиха наравно 0:0 срещу тима на Черно Море. Срещата от XXVI-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Христо Ботев“. Двубоят предложи много единоборства, надиграване и динамични ситуации пред двете врати. Ботевистите започнаха по настъпателно мача. Още в 9-тата минута Самуел Акере пусна чудесен пас към Мохамед Брахими, който бе вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и шутира, но вратарят на Черно Море се намеси и отрази. В 20-тата минута на двубоя се стигна до спорно положение – играчите в „жълто-черно“ имаха претенции за 11-метров наказателен удар за нарушение на Влатко Дробаров срещу Мохамед Брахими, но главният съдия Валентин Железов не взе решение и подмина ситуацията. В 25-тата минута, Исмаил Иса от Черно Море преодоля Атанас Чернев и влезе в наказателното поле, но ударът му не намери очертанията на вратата на Хидайет Ханкич. В 27-та минута, мощен удар на Ивелин Попов срещна страничната греда. До края на първата част, главният съдия Валентин Железов допълнително накъса играта – отново играчите на Ботев имаха претенции за дузпа. Първото полувреме завърши при нулево равенство. Вторите 45 минути започнаха по-силно за тима на Илиян Илиев, които успяха да […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Отборът на Ботев (Пловдив) взе само точка след този кръг. Играчите на Душан Керкез завършиха наравно 0:0 срещу тима на Черно Море.

Срещата от XXVI-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Христо Ботев“. Двубоят предложи много единоборства, надиграване и динамични ситуации пред двете врати.

Ботевистите започнаха по настъпателно мача. Още в 9-тата минута Самуел Акере пусна чудесен пас към Мохамед Брахими, който бе вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и шутира, но вратарят на Черно Море се намеси и отрази.

В 20-тата минута на двубоя се стигна до спорно положение – играчите в „жълто-черно“ имаха претенции за 11-метров наказателен удар за нарушение на Влатко Дробаров срещу Мохамед Брахими, но главният съдия Валентин Железов не взе решение и подмина ситуацията. В 25-тата минута, Исмаил Иса от Черно Море преодоля Атанас Чернев и влезе в наказателното поле, но ударът му не намери очертанията на вратата на Хидайет Ханкич.

В 27-та минута, мощен удар на Ивелин Попов срещна страничната греда. До края на първата част, главният съдия Валентин Железов допълнително накъса играта – отново играчите на Ботев имаха претенции за дузпа. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

Вторите 45 минути започнаха по-силно за тима на Илиян Илиев, които успяха да достигнат до няколко чисти положения за гол. И двата тима намалиха темпото и подходиха сигурно във фаза защита, като битката се водеше предимно в средата на терена.

В 71-та минута капитанът на тима Ивелин Попов бе изведен, но Иван Дюлгеров отново се намеси на място. В заключителните минута на мача Антонио Перера получи жълт картон, който бе девети за испанеца и така полузащитникът ни ще пропусне следващите два мача – срещу Берое и ЦСКА 1948.

До края на мача повече опасности пред някоя от двете врати нямаше и така срещата завърши без победител.

Още в четвъртък Ботев излиза в Битката за Тракия. Двубоят е на 4 април (четвъртък) от 17:00ч. на стадион „Берое“ в Стара Загора.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Тамм, 7. Мохамед Брахими (74′ – 93. Георги Николов), 10. Ивелин Попов (К) (90′ – 6. Дилан Мартенс), 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере (64′ – 40. Кристиан Нвачукву), 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел (74′ – 4. Ехие Укаки), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехие Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов