Отборът на Ботев Пловдив допусна загуба при визитата си на Черно море

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / [email protected]

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна загуба при визитата си на Черно море. Двубоят от 11-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Тича“ във Варна.

„Канарчетата“ получиха солидна подкрепа от сектора за гости, а бултрасите не спираха да подкрепят отбора през всичките 90 минути.

Срещата започна с преса от страна на „моряците“ които успяха да отнемат топката в средата на терена. След това Александър Василев стреля от дистанция, а топката срещна напречната греда. В 8-мата минута Черно море продължиха атакуващия си ход. Атанас Илиев изведе Мазир Сула, той напредна в наказателното поле, след което пусна остър пас, който обаче бе пресечен от Даниел Кайзер.

В 19-тата минута на мача падна и попадението за „моряците“ – Антоан Конте не успя да изчисти топката в наказателното поле, а Атанас Илиев се възползва и вкара във вратата ни за 1-0. До края на първата част, Йонас Тамм бе в положение в което можеше да засече топката с левия си крак, но топката мина над вратата.

Втората част на срещата за Ботев започна с тройна смяна отстрана на Душан Керкез – Красиан Колев, Мартин Секулич и Самуел Акере отстъпиха местата си на Николай Минков, Уме и Фаустас.

До края на срещата, домакините от Черно море продължиха своя натиск пред нашата врата. Ботев имаше възможност в наказателното поле на Черно море в 83-тата минута, но след серия от рикушети топката излезе в аут.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Кайзер, Тамм, Секулич, Попов (К), Ето’o, Акере, Конте, Перера, Ннади, Балоянис, Колев
РЕЗЕРВИ: Смъркалев, Степонавичус, Минков, Работов, Думбуя, Карабельов, Балтанов, Уме, Чернев