Локомотив загуби визитата си на Ботев във Враца, отмениха им 3 гола

Локомотив загуби визитата си на Ботев във Враца с 0:2. Двубоят се игра при непрестанен снеговалеж и тежък терен, като самата среща се забави с 15 минути. Голове на Генов и Мажуга донесоха трите точки за домакините. В 6-ата минута на срещата гол на Локомотив бе отменен заради засада. Димитър Илиев изведе Петър Андреев, който напредна и реализира, но е бил в нередовна позиция. Домакините отговориха с опасен изстрел на Мендоса покрай вратата. В 9-ата минута гол на Локомотив отново бе отменен заради засада. Димитър Илиев прати топката във вратата, но страничният съдия отново вдигна своя флаг. В 19-ата минута Ботев (Враца) откри резултата. Браян Переа центрира за Даниел Генов, който с глава се разписа за 1:0. В 40-ата минута Мажуга от „зелените“ се озова на добра позиция и шутира, Динко Хоркаш спаси с крак. В 52-ата минута Мендоса стреля от близка дистанция, вратарят на Локомотив отново бе на мястото си. В 57-ата минута за трети път гол на „черно-белите“ не бе зачетен – Ангел Лясков този път бе зад отбраната на врачани. Малко по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Марко Мажуга нахлу в наказателното поле и стреля, Динко Хоркаш не успя да реагира по най-добрия начин и топката премина […]

Локомотив Пловдив - Ботев Враца - 25.11.2023

Локомотив загуби визитата си на Ботев във Враца с 0:2. Двубоят се игра при непрестанен снеговалеж и тежък терен, като самата среща се забави с 15 минути. Голове на Генов и Мажуга донесоха трите точки за домакините.

В 6-ата минута на срещата гол на Локомотив бе отменен заради засада. Димитър Илиев изведе Петър Андреев, който напредна и реализира, но е бил в нередовна позиция. Домакините отговориха с опасен изстрел на Мендоса покрай вратата. В 9-ата минута гол на Локомотив отново бе отменен заради засада. Димитър Илиев прати топката във вратата, но страничният съдия отново вдигна своя флаг. В 19-ата минута Ботев (Враца) откри резултата. Браян Переа центрира за Даниел Генов, който с глава се разписа за 1:0. В 40-ата минута Мажуга от „зелените“ се озова на добра позиция и шутира, Динко Хоркаш спаси с крак.

В 52-ата минута Мендоса стреля от близка дистанция, вратарят на Локомотив отново бе на мястото си. В 57-ата минута за трети път гол на „черно-белите“ не бе зачетен – Ангел Лясков този път бе зад отбраната на врачани. Малко по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Марко Мажуга нахлу в наказателното поле и стреля, Динко Хоркаш не успя да реагира по най-добрия начин и топката премина гол линията за 2:0. В следващите минути Локомотив натиска своя съперник, а добри положения пропуснаха Ангел Лясков, Алфа Конте, Джовани Бариани и Хорхе Сегура. В заключителните минути домакините пък бяха близо до попадение чрез Диого Барбоса и Браян Переа.

Следващата среща на Локомотив е на 02.12 от 17:30 часа срещу Левски (София) на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.