Локомотив Пловдив завърши наравно 1:1 при гостуването си на ЦСКА 1948

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с ЦСКА 1948 в 15-тия кръг на Първа лига. „Червените“ поведоха чрез Русев, а „черно-белите“ стигнаха до точката след гол от дузпа на Джовани. Първата добра възможност дойде в 3-ата минута. Джовани стреля от дистанция, но вратарят на “червените” се намеси. В 11-ата минута Елитон засече с глава центриране от дясно, Динко Хоркаш се намеси и изби. Малко по-късно Педриньо стреля директно от пряк свободен удар, вратарят на Локомотив отново бе на мястото си. В 15-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев стреля от границата на наказателното поле и даде преднина на своя тим за 1:0. В края на първата част Гурища препъна Джовани в наказателното поле и Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Именно бразилецът застана зад топката и с хладнокръвен удар изравни за 1:1. В добавеното време на първата част Локомотив можеше да осъществи пълен обрат. Алфа Конте получи извеждащо подаване и имаше опция да комбинира с Георги Минчев, но вместо това реши да шутира, топката мина над целта. Първият изстрел след почивката бе дело на Алфа Конте, но не намери очертанията. В 51-ата минута Дион центрира към наказателното поле, където Георги Минчев отклони топката към Конте, като ударът […]

Локомотив Пловдив завърши наравно 1 на 1 при гостуването си на ЦСКА 1948

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с ЦСКА 1948 в 15-тия кръг на Първа лига. „Червените“ поведоха чрез Русев, а „черно-белите“ стигнаха до точката след гол от дузпа на Джовани.

Първият изстрел след почивката бе дело на Алфа Конте, но не намери очертанията.
В 51-ата минута Дион центрира към наказателното поле, където Георги Минчев отклони топката към Конте, като ударът му от движение срещна горната греда. В 58-ата Наумов отново спаси, този път силен шут на Христо Иванов от близка дистанция. Последва изстрел на Димитър Илиев над целта. Минута по-късно Конте преодоля Ивайло Чочев край аутлинията, подаде на Георги Минчев, който стреля, а след рикошет в играч в червено, кълбото се отби в горната греда.

В 89-ата минута двата тима останаха с човек по-малко. Ангел Лясков получи втори жълт картон, а Елитон бе изгонен с директен червен заради удар без топка.

В третата минута на добавеното време Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на “червените”, след като Симеон Петров падна в наказателното поле след съприкосновение с Динко Хоркаш. Ивайло Стоянов бе извикан да изгледа ситуацията, като впоследствие отмени дузпата.

На 03.11 Локомотив гостува на Ботев в дербито на Пловдив. Срещата е от 19:30 часа на стадион „Христо Ботев“.