Локомотив Пловдив постигна победа при гостуването си на Берое Стара Загора

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа при гостуването си на Берое (Стара Загора). “Черно-белите” спечелиха с 2:0 срещу “заралии” в среща от четвъртия кръг на Първа лига. Попаденията бяха дело на Жулиан Лами и Христо Иванов.

В 26-ата минута Жулиан Лами стреля над вратата на Берое. В 32-ата минута реферът Драганов отсъди първоначално дузпа за домакините, но тя бе отменена след секунди заради засада.

В 48-ата минута Каракашев шутира от дистанция, а стражът на “зелените” улови. В 51-ата минута Мартин Луков се отчете с важна намеса, след като отрази опасен изстрел на Винисиус Белоти. Две минути по-късно, след разбъркване от корнер, вратарят на Локомотив отново трябваше да се намесва решаващо след удар на Годой. В 58-ата минута Локомотив поведе! Николас Пенев центрира в наказателното поле на Берое, а там Жулиан Лами с глава се разписа за 0:1. Минути по-късно нова добра възможност се откри пред пловдивчани – Димитър Илиев пусна към Христо Иванов, който стреля покрай вратата. В 79-ата минута Мартин Луков отново бе на ниво и не позволи на Годой да реализира за Берое. В 88-ата минута “черно-белите” решиха мача. Владимир Медвед центрира от фаул, топката бе избита точно към Христо Иванов, който реализира за крайното 0:2.

Следващата среща на Локомотив е насрочена за понеделник (19.08). Съперник на “Лаута” ще бъде Черно море. Двубоят е насрочен за 21:15 часа.