Локомотив Пловдив и Локомотив София завършиха наравно в мач от 7-мия кръг на Първа лига

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с Локомотив (София) в мач от 7-мия кръг на Първа професионална лига. Гостите поведоха още в 40-ата секунда в „железничарското“ дерби след далечен изстрел на Красимир Станоев. „Черно-белите“ стигнаха до равенството чрез Георги Каракашев в 79-ата минута.

Двубоят започна по-добре за гостите, които поведоха с гол от съблекалнята. Красимир Станоев бе изведен и шутира, Кристиан Томов спаси неговия първи изстрел. Секунди по-късно отново Станоев стреля извън наказателното поле и реализира за 0:1. Минута по-късно гостите организираха нова опасна атака. Траоре нанесе изстрел от близка дистанция, Томов спаси, а при добавката Светослав Диков нацели страничната греда. В 9-ата минута Атска от столичани нахлу по лявото крило и стреля, стражът на Локомотив (Пловдив) отново бе на мястото си и се намеси. В 23-ата минута мощен шут на Мартин Петков бе избит в корнер от стража на гостите. В 36-ата минута Красимир Станоев от Локомотив (София) шутира от дистанция, Кристиан Томов улови без проблеми. Две минути преди края на първата част Симеон Славчев от „червено-черните“ стреля покрай целта.

В 53-ата минута, след центриране от фаул, Диме Димов от гостите прати топката над вратата. В 62-ата минута Любослав Пенев извърши тройна смяна. Играта напуснаха Пeтков, Нзи и Иванов, а на техните места влезнаха Али, Лами и Каракашев. Малко по-късно Тодор Павлов и Мартин Хайдаров също бяха заменени с Николас Пенев и Милош Петрович. В 79-ата минута „черно-белите“ изравниха. Центриране на Камдем бе засечено с глава от Каракашев за 1:1. До края на срещата пловдивчани потърсиха и пълния обрат, но не можаха да стигнат до ново попадение.

Локомотив (Пловдив) игра в състав: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Мартин Хайдаров, Ивайло Иванов, Йохан Нзи, Мартин Петков, Кристиян Пешов, Димитър Илиев (Жулиан Лами, Ефе Али, Георги Каракашев, Николас Пенев, Милош Петрович)