Локомотив Пловдив допусна домакинска загуба от Левски София с 0:2

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com
Локомотив Пловдив допусна домакинска загуба от Левски София с 0 на 2

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) загуби от Левски (София) в мач от третия кръг на Първа лига. “Черно-белите” отстъпиха с 0:2 на “сините” и допуснаха първа загуба в шампионата.

В 9-та минута гостите успяха да открият резултата. Асими Фадига бе изведен на добра позиция фронтално срещу Луков и се разписа за 0:1. В 15-ата минута Локомотив беше близо до изравняване. Ефе Али получи пред наказателното поле, преодоля играч в синьо и шутира. Ударът му срещна страничната греда, а при добавката топката излезе в аут. Последваха няколко опасни атаки на “сините”, като Луков се намеси решително на два пъти, а веднъж и напречната греда му помогна.

В 58-ата минута Жулиан Лами стреля над вратата на Левски. Гостите отговориха с изстрел на Охене, спасен от Луков. В 85-ата минута гостите стигнаха до второ попадение. Мустафа Санкаре напредна по лявото крило, нахлу в наказателното поле и шутира за крайното 0:2.

Следващата среща на Локомотив е на 10.08. Тогава “черно-белите” гостуват на Берое в Стара Загора. Двубоят е насрочен за 19:00 часа.