Ботев постигна важна победа след обрат над Пирин в Пловдив

Отборът на Ботев (Пловдив) направи обрат и заслужено се поздрави с 3-те точки срещу тима на Пирин (Благоевград). Срещата от 18-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Христо Ботев“. Двубоят започна по възможно най-лошия начин за „канарчетата“ след като гостите отбелязаха гол след по-малко от 30 секунди игра – центриране от ляво намери защитата ни неподготвена и Юго Комано отбеляза във вратата на Хидайет Ханкич. В 12-тата минута Андрей Йорданов от Пирин изчисти с глава центриране отдясно. Топката се озова в капитана на отбора Ивелин Попов, който с глава свали за Антоан Бароан – той овладя, опита удар, който премина опасно покрай гредата. Няколко минути по-късно, индивидуален пробив от ляво на Уме Емануел завърши със спасяване на вратаря на Пирин – Ковальов. В 22-рата минута след ново добро разиграване пред наказателното поле Ивелин Попов намери Самуел Акере, който отправи мощен шут от далечна дистанция и изравни резултата 1:1. „Канарчетата“ продължиха търсенето на второ попадение в мача. В 36-тата минута центриране от ляво на Константинос Балоянис намери Антоан Бароан, който направиж ножичен удар встрани от вратата на „орлетата“. На почивката резултатът се запази 1:1. Вторите 45 минути започнаха силно за футболистите на Душан Керкез. Ивелин Попов направи уникален извеждащ […]

Ботев Пловдив - Пирин Благоевград - 25.11.2023

Отборът на Ботев (Пловдив) направи обрат и заслужено се поздрави с 3-те точки срещу тима на Пирин (Благоевград). Срещата от 18-ия кръг на Първа Лига се игра на стадион „Христо Ботев“.

Двубоят започна по възможно най-лошия начин за „канарчетата“ след като гостите отбелязаха гол след по-малко от 30 секунди игра – центриране от ляво намери защитата ни неподготвена и Юго Комано отбеляза във вратата на Хидайет Ханкич.

В 12-тата минута Андрей Йорданов от Пирин изчисти с глава центриране отдясно. Топката се озова в капитана на отбора Ивелин Попов, който с глава свали за Антоан Бароан – той овладя, опита удар, който премина опасно покрай гредата. Няколко минути по-късно, индивидуален пробив от ляво на Уме Емануел завърши със спасяване на вратаря на Пирин – Ковальов.

В 22-рата минута след ново добро разиграване пред наказателното поле Ивелин Попов намери Самуел Акере, който отправи мощен шут от далечна дистанция и изравни резултата 1:1. „Канарчетата“ продължиха търсенето на второ попадение в мача. В 36-тата минута центриране от ляво на Константинос Балоянис намери Антоан Бароан, който направиж ножичен удар встрани от вратата на „орлетата“. На почивката резултатът се запази 1:1.

Вторите 45 минути започнаха силно за футболистите на Душан Керкез. Ивелин Попов направи уникален извеждащ пас към Самуел Акере който изигра ситуацията много елегантно и прати топката за втори път във вратата на Пирин – 2:1 за Ботев.

В 56-тата минута отново Ивелин Попов пусна страхотен пас с пета към Уме Емануел отляво. Нигериецът овладя топката и отправи удар в близкия ъгъл, който премина покрай вратата. 5 минути по-късно, Дилан Мертенс засече с глава центриране от корнер, но ударът му не намери целта.

„Канарчетата“ продължиха своето превъзходство и направиха няколко много добри положения пред вратата на гостите. В 87-та минута, Антоан Бароан проби през центъра и отправи удар от границата на наказателното поле, който Ковальов изби в корнер. След неговото изпълнение Атанас Чернев засече на близката греда, като вратарят на гостите отново успя да се намеси. Топката се озова в Йонас Тамм, който от 3-4 метра не успя да намери очертанията на вратата.

В първата минута на добавеното време, влезлият като резерва Мартин Секулич се възползва от груба грешка в защитната линия на Пирин и излезе очи в очи с вратаря на гостите – хърватинът с лекота реализира третото попадение в мача.

В следващия кръг Ботев гостува на Арда. Двубоят в Кърджали е в петък, 1 декември, от 15:00 ч. на „Арена Арда“.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Йонас Тамм, Дилан Мертенс, Ивелин Попов (К), Антоан Бароан, Джеймс Ето’о, Самуел Акере, Янис Карабельов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Атанас Чернев

РЕЗЕРВИ: Даниел Кайзер, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Николай Минков, Димитър Папазов, Точукву Ннади, Лъчезар Балтанов, Костадин Татаров, Красиан Колев