Ботев Пловдив записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция

Ботев (Пловдив) записа първа победа по време на подготвителния си лагер в турския курорт Белек. Играчите в „жълто-черно“ се наложиха с 1:0 над датския Вайле Болдклуб в третата си контролна среща на турска земя. Неофициален дебют за „канарчетата“ записа последното попълнение на тима – вратарят Матвей Игонен. Естонецът записа пълни 90 минути игра и се отличи с няколко добри намеси в двубоя. През първите 45 минути играта бе предимно в средата на терена. Двата тима не предложиха опасни положения през по-голямата част от мача. В 35-тата минута след изпълнение на корнер от Красиан Колев, топката попадна на главата на Дилан Мертенс. Той намери Ивайлов Видев и юношата на клуба отбеляза след добре премерен удар. През вторите 45 минути датчаните поеха инициатива в срещата. На два пъти техни попадения бяха отменяни след положения на засада. Ботевистите владееха притежанието на топката, но не последваха по-опасни положения пред вратата на Вайле. Това бе първа победа за тима ни в южната ни съседка. Следващата контролна среща е на 1-ви февруари срещу руския Рубин (Казан). СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Игонен, Папазов, Видев, Играч на проби, Балтанов (K), Колев, Мертенс, Минков, Акере, Нвачукву, Николов РЕЗЕРВИ: Кайзер, Смъркалев, Ето’о, Балоянис, Укаки, Чернев, Татаров, Карабельов, Перера, Видолов, Павлов, Батиги, Секулич, […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Ботев (Пловдив) записа първа победа по време на подготвителния си лагер в турския курорт Белек. Играчите в „жълто-черно“ се наложиха с 1:0 над датския Вайле Болдклуб в третата си контролна среща на турска земя.

Неофициален дебют за „канарчетата“ записа последното попълнение на тима – вратарят Матвей Игонен. Естонецът записа пълни 90 минути игра и се отличи с няколко добри намеси в двубоя.

През първите 45 минути играта бе предимно в средата на терена. Двата тима не предложиха опасни положения през по-голямата част от мача.

В 35-тата минута след изпълнение на корнер от Красиан Колев, топката попадна на главата на Дилан Мертенс. Той намери Ивайлов Видев и юношата на клуба отбеляза след добре премерен удар.

През вторите 45 минути датчаните поеха инициатива в срещата. На два пъти техни попадения бяха отменяни след положения на засада. Ботевистите владееха притежанието на топката, но не последваха по-опасни положения пред вратата на Вайле.

Това бе първа победа за тима ни в южната ни съседка. Следващата контролна среща е на 1-ви февруари срещу руския Рубин (Казан).

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Игонен, Папазов, Видев, Играч на проби, Балтанов (K), Колев, Мертенс, Минков, Акере, Нвачукву, Николов

РЕЗЕРВИ: Кайзер, Смъркалев, Ето’о, Балоянис, Укаки, Чернев, Татаров, Карабельов, Перера, Видолов, Павлов, Батиги, Секулич, Фаустас, Найденов