Ботев Пловдив изпрати 2023 г. с победа над Хебър Пазарджик на Колежа

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 1:0 в среща от 20-ия кръг на Първа Лига. Срещата която бе последна за 2023г. се игра на стадион „Христо Ботев“. Единственото попадение падна след асистенция на Ивелин Попов към Антонио Перера, който отбеляза своят дебютен гол за „канарчетата“ след изпълнение с глава в 57-та минута. Преди началото на двубоя, изпълнителният директор на клуба Алексей Киричек награди Антоан Бароан с плакет за „най-резултатен чужденец в историята на клуба“. Във 2-та минута на мача първи точен удар дойде на сметката на Мартин Секулич. Изпълнението му обаче не затрудни Матвей Игонен, който улови. Секунди по-късно, Ивелин Попов намери с центриране отново Секулич, който стреля с глава. И този му точен изстрел обаче бе отразен от стража на „гробарите“. В 10-тата минута, топката се озова в Самуел Акере, който стреля. Топката мина встрани от десния страничен стълб. До края на първата част играта бе равностойна. През вторите 45 започнаха с натиска отстрана на играчите на Душан Керкез. Точукву Ннади направи страхотен пас зад защитата на Хебър, а до него стигна Джеймс Ето’о, който си пое на гърди, но не успя да стреля по най-добрия начин. В 57-та минута падна и попадението за Ботев. „Канарчетата“ изпълниха […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 1:0 в среща от 20-ия кръг на Първа Лига. Срещата която бе последна за 2023г. се игра на стадион „Христо Ботев“.

Единственото попадение падна след асистенция на Ивелин Попов към Антонио Перера, който отбеляза своят дебютен гол за „канарчетата“ след изпълнение с глава в 57-та минута.

Преди началото на двубоя, изпълнителният директор на клуба Алексей Киричек награди Антоан Бароан с плакет за „най-резултатен чужденец в историята на клуба“.

Във 2-та минута на мача първи точен удар дойде на сметката на Мартин Секулич. Изпълнението му обаче не затрудни Матвей Игонен, който улови. Секунди по-късно, Ивелин Попов намери с центриране отново Секулич, който стреля с глава. И този му точен изстрел обаче бе отразен от стража на „гробарите“.

В 10-тата минута, топката се озова в Самуел Акере, който стреля. Топката мина встрани от десния страничен стълб. До края на първата част играта бе равностойна.

През вторите 45 започнаха с натиска отстрана на играчите на Душан Керкез. Точукву Ннади направи страхотен пас зад защитата на Хебър, а до него стигна Джеймс Ето’о, който си пое на гърди, но не успя да стреля по най-добрия начин.

В 57-та минута падна и попадението за Ботев. „Канарчетата“ изпълниха късо корнер, а капитанът на отбора Ивелин Попов направи отлично центриране в наказателното на гостите – там Антонио Перера се извиси над защитата на Хебър и стреля с глава и отбеляза своето дебютно попадение с екипа на Ботев.

В 72-та мината, Мартин Секулич бе намерен след центриране отляво на Константинос Балоянис. Секулич бе сам, но не успя да стреля директно, а заби топката в земята и тя отскочи в напречната греда и над вратата.

В 80-тата минута, Ивелин Попов центрира от ъглов удар, а Янис Карабельов отклони с глава. Топката стигна до Мартин Секулич, който отблизо опита да я добави в мрежата на Хебър. Там Игонен успя да се намеси, но не и напълно да спаси, а след втория опит на хърватина да добута топката във вратата, Стилиян Тисовски успя да изчисти от голлинията.

Така завърши и срещата на „Колежа“ – 3ти пореден успех в елита и нови 3 точки на сметката на Ботев.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Мартин Секулич, Ивелин Попов (К), Джеймс Ето’о, Самуел Акере, Антонио Перера, Точукву Ннади, Янис Карабельов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Атанас Чернев

РЕЗЕРВИ: Даниел Кайзер, Костадин Татаров, Фаустас Степонавичюс, Николай Минков, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов, Велиян Видолов, Ивайло Видев, Красиан Колев