Ботев Пловдив е на четвъртфинал за Купата на България след победа над Етър Велико Търново

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за 1/4-финалите от Сезам Купа на България след като победи с 4:2 като гост тима на Етър на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Играчите на Душан Керкез направиха пореден силен мач, доминирайки през всичките 90 минути и заслужено осигуриха мястото в следващата фаза на турнира. В 3-тата минута на мача Николай Минков намери пространство за изстрел, но ударът му по беше уловен от стража на „болярите“. В следващите минути играта се развиваше предимно в половината на домакините, но „жълто-черните“ така и не успяха да намерят път към гола. В 37-та минута капитанът на тима ни Ивелин Попов намери по страхотен начин Уме Емануел, който напредна с топката в наказателното поле на Етър, след което стреля в близкия ъгъл, но Гуарноне се отличи с блестяща намеса. Първото полувреме завърши с нулево равенство. През вторите 45 минути, натискът на ботевистите не спря. 59-тата минута Ннади центрира към наказателното поле, а Ивелин Попов връхлетя от втора позиция, но стреля право във вратаря на „болярите“. 120 секунди по-късно Мартин Секулич изпревари Гуарноне във въздуха, но и този път топката не попадна в очертанията на вратата. Така се стигна до В 64-тата минута – Пламен Димов от състава на […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за 1/4-финалите от Сезам Купа на България след като победи с 4:2 като гост тима на Етър на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Играчите на Душан Керкез направиха пореден силен мач, доминирайки през всичките 90 минути и заслужено осигуриха мястото в следващата фаза на турнира.

В 3-тата минута на мача Николай Минков намери пространство за изстрел, но ударът му по беше уловен от стража на „болярите“. В следващите минути играта се развиваше предимно в половината на домакините, но „жълто-черните“ така и не успяха да намерят път към гола.

В 37-та минута капитанът на тима ни Ивелин Попов намери по страхотен начин Уме Емануел, който напредна с топката в наказателното поле на Етър, след което стреля в близкия ъгъл, но Гуарноне се отличи с блестяща намеса. Първото полувреме завърши с нулево равенство.

През вторите 45 минути, натискът на ботевистите не спря. 59-тата минута Ннади центрира към наказателното поле, а Ивелин Попов връхлетя от втора позиция, но стреля право във вратаря на „болярите“. 120 секунди по-късно Мартин Секулич изпревари Гуарноне във въздуха, но и този път топката не попадна в очертанията на вратата.

Така се стигна до В 64-тата минута – Пламен Димов от състава на Етър не прецени намесата си в наказателното поле и прати топката на крака на Мартин Секулич, който от лесна позиция отбеляза във вратата на домакините за 0:1.

В 74-тата минута чудесен фалцов пас на Ивелин Попов намери връхлитащия Джеймс Ето’o, който с премерен изстрел не остави шанс на вратаря на домакините и отбеляза второто попадение в мача. В 86-тата минута Ловре Кнежевич от Етър върна едно попадение, след като се разписа от границата на наказателното поле за 1:2.

В добавеното време на срещата, Уме отбеляза 3-то попадение за Ботев след чудесна изработена атака от страна на Фаустас. Етър веднага върна попадение след бърза контраатака през центъра за 2:3. Дълбоко в края на добавените 4 минути, Акере се възползва от излизането на вратаря на Етър, надмина го и вкара за крайното 2:4 и класиране на 1/4-финалите за Купата на България.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Мартин Секулич, Ивелин Попов (К), Джеймс Ето’о, Николай Минков, Антоан Конте, Точукву Ннади, Лъчезар Балтанов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Атанас Чернев

РЕЗЕРВИ: Даниел Кайзер, Йонас Тамм, Фаустас Степонавичюс, Самуел Акере, Димитър Папазов, Джаспър Ван Хертъм, Велиян Видолов, Иво Казаков, Красиан Колев