Ботев Пловдив спечели пети шампионатен мач от началото на сезона след 1:0 срещу Берое

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com
Ботев Пловдив спечели пети шампионатен мач от началото на сезона след 1 на 0 срещу Берое

Ботев (Пловдив) спечели пети шампионатен мач от началото на сезона след 1:0 в гостуването си на Берое в Стара Загора.

Единственото попадение в двубоя реализира Кристиан Нуачуку в края на първата част, а успехът бе рекорден за „жълто-черните“. За първи път в историята си те записаха пет поредни победи във визити в първенството.

В 9’ Франсиско Сагардия опита да изненада Ханс Кристиан Бернат с изстрел от солидна дистанция, но датският вратар на Ботев реагира и спаси. След четвърт част футбол домакините имаха още един шанс, но Винисиус Белоти стреля леко от добра позиция и ударът му не затрудни Бернат.

В 36’ дойде и първата по-чиста ситуация пред Ботев. Кристиан Нуачуку проби в наказателното поле, размени подаване с Янис Карабельов, но нигериецът съумя да комбинира със свой съотборник след намеса на вратаря на Берое Артур Мота.

Три минути по-късно триходова комбинация между Ивелин Попов, Антонио Перера и Нуачуку завърши с попадение на фланговия футболист. За нигериеца това бе втори гол в първенството от началото на сезона, като той има и две асистенции. В общо 13 изиграни срещи от старта на кампанията крилото има 3 попадения и 3 асистенции.

През второто полувреме Берое отговори с изстрел на включилия се като резерва Енцо Еспиноса, но Бернат направи още едно спасяване. Малко по-късно индивидуален пробив на Нуачуку завърши с удар, който не затрудни Мота. Домакините имаха друга добра възможност в края на двубоя, но опитът на Хуанка Пинеда с глава премина покрай вратата.

Пет минути преди края на редовното време Ивелин Попов получи директен червен картон за нарушение срещу Карлос Алгара след преглед на ситуацията с ВАР.

Това беше пета порена победа за Ботев в гостуване от началото на сезона. Освен срещу Берое, дотук „канарчетата“ спечелиха още визитите си на Ботев Враца, Крумовград, Хебър и ЦСКА. За първи път в историята си „жълто-черните“ достигат до пет последователни успеха в гостувания. Те вече имат 16 точки в актива си и се изкачиха до втората позиция в класирането.

В деветия кръг Ботев гостува на Арда, а двубоят от в Кърджали ще се изиграе на 23 септември (понеделник) от 20 часа.

Стартов състав на Ботев: 1.Ханс Кристиан Бернат, 17.Николай Минков, 5.Йонас Там, 19.Антоан Конте, 38.Констатнтинос Балоянис; 20.Антонио Перера, 28.Янис Карабельов (82’- 88.Ален Корошец), 40.Кристиан Нуачуку (90+4’- Никола Илиев), 10.Ивелин Попов (к), 4.Ехидже Укаки, 99.Алекса Мараш (75’- 91.Вини Трибуле)