Ботев Пловдив с първа победа на Колежа – победи Славия с 3:1

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна първа победа на своя реновиран стадион „Христо Ботев“. „Канарчетата“ се наложиха с 3:1 над столичния Славия. Преди началото на двубоя бе отдадена минута мълчание на клубната легенда и една от най-ярките личности в историята на Ботев – Иван Занев. В 5-тата минута срещата бе спряна в подкрепа на легендата на българия футбол – Петър Хубчев и борбата му с коварната болест. Футболистите водени временно от старши треньора Рафаел Ферейра започнаха с натиск срещата. Първата по сериозна опасност дойде в 7-та минута, когато Акере центрира към Мартин Секулич, който не успя да отиграе топката от чиста позиция. Минути по-късно отново центриране в наказателното поле на Славия от страна на „канарчетата“ завърши без успех. В 17-та минута гол на „белите“ бе отменен след като Галин Иванов бе в положение на засада. Първото попадение за „канарчетата“ падна в 26-та минута. В голмайстор се превърна капитанът на отбора Ивелин Попов. Самуел Акере се възползва от грешка в защитата на Славия, топката попадна при Янис Карабельов, който намери Ивелин Попов, оставяйки го да отбележи във вратата на Николай Кръстев. „Канарчетата“ притиснаха Славия в търсене на второ попадение. Ивелин Попов намери Реда Рабей по техничен начин, но ударът на халфа бе отразен от […]

Ботев Пловдив с първа победа на Колежа - победи Славия с 3 на 1

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна първа победа на своя реновиран стадион „Христо Ботев“. „Канарчетата“ се наложиха с 3:1 над столичния Славия.

Преди началото на двубоя бе отдадена минута мълчание на клубната легенда и една от най-ярките личности в историята на Ботев – Иван Занев. В 5-тата минута срещата бе спряна в подкрепа на легендата на българия футбол – Петър Хубчев и борбата му с коварната болест.

Футболистите водени временно от старши треньора Рафаел Ферейра започнаха с натиск срещата. Първата по сериозна опасност дойде в 7-та минута, когато Акере центрира към Мартин Секулич, който не успя да отиграе топката от чиста позиция.

Минути по-късно отново центриране в наказателното поле на Славия от страна на „канарчетата“ завърши без успех. В 17-та минута гол на „белите“ бе отменен след като Галин Иванов бе в положение на засада.

Първото попадение за „канарчетата“ падна в 26-та минута. В голмайстор се превърна капитанът на отбора Ивелин Попов. Самуел Акере се възползва от грешка в защитата на Славия, топката попадна при Янис Карабельов, който намери Ивелин Попов, оставяйки го да отбележи във вратата на Николай Кръстев.

„Канарчетата“ притиснаха Славия в търсене на второ попадение. Ивелин Попов намери Реда Рабей по техничен начин, но ударът на халфа бе отразен от стража на гостите.

В 37-та усилията на „жълто-черните“ бяха възнаградени. Самуел Акере получи пас от Ивелин Попов в наказателното поле, успя да овладее топката и опита да прехвърли вратаря на „белите“ – получи се рикошет и топката попадна в Мартин Секулич, който от близко разстояние вкара второ попадение за Ботев.

Три минути по-късно грешка в защитата на „белите“ изпрати Мартин Секулич очи в очи с Николай Кръстев – получи се отново рикушет, а топката остана във владение на Мартин Секулич, който с глава направи резултата класически на почивката за Ботев.

Второто полувреме започна отново с натиск от страна на „жълто-черните“. Влезналият като смяна Антоан Бароан навлезе в наказателното поле на „белите“ и опита да стреля от движение, но Николай Кръстев изби в 61-та минута.

Минути по-късно втори гол на Славия бе отменен след като Тони Тасев се разписа с глава, но бе в положение на засада.

Почетното попадение за Славия падна в 81-ата минута. Ертан Томбак бе изведен отдясно по крилото и с удар между краката на Ханкич върна гол за „белите“.

Стартовият състав на Ботев: Ханкич, Тамм, Секулич, Попов (к), Етоо, Акере, Перера, Рабей, Ван Хертъм, Карабельов, Балоянис