Ботев Пловдив победи Хебър и продължава без загуба в първенството

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com

Ботев (Пловдив) спечели с 1:0 двубоя си от петия кръг срещу Хебър (Пазарджик), а единственото попадение реализира Кристиан Нуачукву в началото на второто полувреме. Така „жълто-черните“ вече са с три успеха и едно равенство и остават непобедени в четирите си мача в шампионата.

Още в 18’ „канарчетата“ имаха шанс да излязат напред в резултата, но удар на Нуачукву, след отличен пробив и подаване на Алекса Мараш, попадна в напречната греда. След малко повече от половин час футбол Хебър отговори, но Ханс Кристиан Бернат реагира при опит на Уилям Фонкеу. Секунди по-късно Константинос Балоянис предизвика намеса на Петър Дебърлиев и вратарят на Хебър спаси изстрела от дистанция. До края на полувремето два шанса се откриха пред Мараш, който записа своя дебют като титуляр за Ботев, но до попадение на централния нападател така и не се стигна.

В 51′ Никола Илиев изведе Нуачукву на отлична позиция сам срещу Дебърлиев, а 18-годишният нигериец не сбърка. Това бе втори гол за него в 10 мача във всички турнири от началото на сезона, а освен това Нуачукву има и две асистенции. Две минути по-късно Ботев имаше нова възможност за попадение. Мараш се справи с Мартин Михайлов, но Дебърлиев блокира удара на черногореца. След час футбол опит на Илиев премина покрай вратата на Хебър. Включилият се като резерва Вини Трибуле също имаше възможност да отбележи, но и в двата случая офанзивният футболист не съумя да удвои преднината на „канарчетата“.

Ботев вече има 10 точки в актива си след четири изиграни срещи в шампионата. „Жълто-черните“ заемат третата позиция в класирането, а в следващият кръг тимът на Душан Керкез ще срещне Спартак (Варна).

Стартов състав на Ботев: 1.Ханс Кристиан Бернат; 17. Николай Минков, 5.Йонас Там, 27.Диабате Сирики, 38.Константинос Балоянис; 28.Янис Карабельов, 20.Антонио Перера; 21.Никола Илиев, 10.Ивелин Попов (к), 40.Кристиан Нуачукву; 99.Алекса Мараш