Ботев Пловдив изтърва победата над Лудогорец – 2:2 в Разград

Отборът на Ботев (Пловдив) бе на секунди от историческа победа срещу Лудогорец в Разград. Срещата от 9-ия кръг на Първа Лига завърши 2:2 и се проведе на стадион „Хювефарма Арена“. „Орлите“ още в 10-тата минута получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Бърнард Текпетей бе повален в наказателното поле. Ситуацията бе разгледана от ВАР и наказателният удар бе отменен заради засада. Вратарят на „жълто-черните“ направи две ключови спасявания през първата част. В 13-тата минута удар на Текпетей бе спасен от поляка, а изстрел на Видал в 26-ата минута отново бе избит от стража на Ботев. До края на първата част и двата отбора търсеха попадението. В 43-тата минута отново бе отсъден наказателен удар за Лудогорец след грешка на Джеймс Ето’o – Оливие Вердон отбеляза във врата на Даниел Кайзер. В 52-та минута старши треньорът, който дебютира начело на Ботев – Душан Керкез, направи тройна смяна – Мартин Секулич, Николай Минков и Янис Карабельов отстъпиха местата си на Антоан Бароан, Точукву Ннади и Фаустас Степонавичюс. В 55-тата минута, „канарчетата“ организираха добра атака по лявото крило, топката бе отклонена към Бароан, който стреля към вратата на Симон Слуга, който улови топката. В 57-та минута се стигна и до изравнителното попадение в срещата. Точен за „жълто-черните“ бе капитанът Ивелин Попов, който успя да премине през защитата […]

Ботев Пловдив изтърва победата над Лудогорец - 2 на 2 в Разград

Отборът на Ботев (Пловдив) бе на секунди от историческа победа срещу Лудогорец в Разград. Срещата от 9-ия кръг на Първа Лига завърши 2:2 и се проведе на стадион „Хювефарма Арена“.

„Орлите“ още в 10-тата минута получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Бърнард Текпетей бе повален в наказателното поле. Ситуацията бе разгледана от ВАР и наказателният удар бе отменен заради засада.

Вратарят на „жълто-черните“ направи две ключови спасявания през първата част. В 13-тата минута удар на Текпетей бе спасен от поляка, а изстрел на Видал в 26-ата минута отново бе избит от стража на Ботев.

До края на първата част и двата отбора търсеха попадението. В 43-тата минута отново бе отсъден наказателен удар за Лудогорец след грешка на Джеймс Ето’o – Оливие Вердон отбеляза във врата на Даниел Кайзер.

В 52-та минута старши треньорът, който дебютира начело на Ботев – Душан Керкез, направи тройна смяна – Мартин Секулич, Николай Минков и Янис Карабельов отстъпиха местата си на Антоан Бароан, Точукву Ннади и Фаустас Степонавичюс.

В 55-тата минута, „канарчетата“ организираха добра атака по лявото крило, топката бе отклонена към Бароан, който стреля към вратата на Симон Слуга, който улови топката.

В 57-та минута се стигна и до изравнителното попадение в срещата. Точен за „жълто-черните“ бе капитанът Ивелин Попов, който успя да премине през защитата на Лудогорец и с елегантен удар прати топката във вратата на разградчани.

Пълният обрат дойде на „Хювефарма Арена“ след като в 83-тата минута, Красиан Колев проби по лявото крило и с премерен удар в далечния ъгъл прати топката за 1:2.

Секунди деляха отбора на Душан Керкез от 3-те точки в срещата. Лудогорец успя да изравни в 9-та от добавените 7 минути на второто полувреме. Якуб Пьотровски насочи с глава и отбеляза във вратата на Даниел Кайзер за крайното 2:2.