Ботев Пловдив допусна първа загуба за сезона след 0:1 от Спартак Варна

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com
Ботев Пловдив допусна първа загуба за сезона след 0 на 1 от Спартак Варна

Ботев (Пловдив) допусна първа загуба през сезона в първенството. „Канарчетата“ отстъпиха като домакини с 0:1 от Спартак (Варна). Срещата от 6 кръг се игра на футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“, заради ремонтни дейности на стадион „Христо Ботев“.

Мачът започна с минута мълчание в памет на внезапно починалия бивш капитан на Ботев Георги Аврамов. В 18‘ двубоят символично отново беше спрян за аплодисменти в памет на юношата на „жълто-черните“.

На терена Ботев диктуваше събитията през по-голямата част от първото полувреме, но така и не стигна до попадение. На няколко пъти близо до това бяха Алекса Мараш и Кристиан Нуачуку, но техните изстрели преминаха покрай вратата на гостите от Варна.

В добавеното време на първата част черногорецът успя в крайна сметка да се разпише. Голът на Мараш обаче беше отменен, след като ВАР установи, че при изграждането на головата атака футболист на Ботев е бил в засада.

Друг негативен момент в хода на първите 45‘ беше контузията на Самуел Акере. Крилото получи травма в областта на рамото и трябваше да бъде принудително сменен.

През второто полувреме момчетата на Душан Керкез продължиха да опитват да превземат вратата на Спартак. Най-близо до това беше Сирики Диабате, но и неговият удар с глава срещна напречната греда.

В крайна сметка „соколите“ издебнаха своя момент в средата на втората част. Центриране отляво намери добре освободилия се в наказателното поле Ахмед Ахмедов, който не остави шансове на Ханс Кристиан Бернат и се разписа за 1:0 в полза на Спартак.

В самия край на двубоя жълто-черните останаха и с човек по-малко. Никола Илиев получи втори жълт картон, след като изпусна нервите си и изблъска състезател на гостите.

Поражението е първо за Ботев в шампионата. След 5 изиграни срещи „жълто-черните“ все пак са в челните места на таблицата, като имат 3 победи, 1 равенство и 1 загуба. Следващият двубой на Ботев е в петък, 30 август, в София срещу ЦСКА.