Ботев и Славия завършиха наравно 0:0 в среща от 27-ия кръг на Първа лига

Ботев (Пловдив) и Славия (София) завършиха наравно 0:0 в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра под непрестанния дъжд на стадиона в столичния квартал „Овча Купел“. Мачът ще се запомни най-вече с решението на Бруно Балтазар да стартира с 11 чужденци в стартовия състав за „канарчетата“. За първи път в своята 111-годишна история „жълто-черните“ започнаха без нито един българин в стартовите 11. През първата част момчетата на Балтазар играха много слабо, като не отправиха нито един удар към вратата на Славия. „Жълто-черните“ се ограничиха до няколко атаки, като дори не стигнаха до ъглов удар. От своя страна „белите“ имаха няколко ситуации, първата от която дойде след груба грешка на Ван Хертъм, но Стоев пропусна. Последваха неточни удари на Добрев и Галин Иванов, като с това завърши първата част. След почивката „канарчетата“ заиграха далеч по-добре, а още в първите секунди удар на Траоре бе спасен от Вуцов. В 51-ата минута Галин Иванов се освободи в наказателното поле и стреля, но ударът бе неточен. В 61-ата минута мощен удар на Мертенс бе избит от Вуцов, а в 68-ата минута сериозна опасност на „белите“ бе предотвратена от „жълто-черната“ отбрана. В заключителните минути „канарчетата“ бяха по-дейният отбор и имаха златен шанс в 81-ата […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Ботев (Пловдив) и Славия (София) завършиха наравно 0:0 в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра под непрестанния дъжд на стадиона в столичния квартал „Овча Купел“.

Мачът ще се запомни най-вече с решението на Бруно Балтазар да стартира с 11 чужденци в стартовия състав за „канарчетата“. За първи път в своята 111-годишна история „жълто-черните“ започнаха без нито един българин в стартовите 11.

През първата част момчетата на Балтазар играха много слабо, като не отправиха нито един удар към вратата на Славия. „Жълто-черните“ се ограничиха до няколко атаки, като дори не стигнаха до ъглов удар.

От своя страна „белите“ имаха няколко ситуации, първата от която дойде след груба грешка на Ван Хертъм, но Стоев пропусна. Последваха неточни удари на Добрев и Галин Иванов, като с това завърши първата част.

След почивката „канарчетата“ заиграха далеч по-добре, а още в първите секунди удар на Траоре бе спасен от Вуцов. В 51-ата минута Галин Иванов се освободи в наказателното поле и стреля, но ударът бе неточен.

В 61-ата минута мощен удар на Мертенс бе избит от Вуцов, а в 68-ата минута сериозна опасност на „белите“ бе предотвратена от „жълто-черната“ отбрана.

В заключителните минути „канарчетата“ бяха по-дейният отбор и имаха златен шанс в 81-ата минута. Направилият силен мач Абдулайе Траоре преодоля на скорост бранител и от чиста позиция стреля, но Вуцов изби с крак.

Последната добра ситуация в мача отново бе в полза на Ботев. В 87-ата минута Джеймс Етоо шутира отдясно по атаката, но стражът на домакините спаси.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Ханкич, Конате, Ван Хертъм, Пунчец, Супрайен, Етоо, Мертенс (80 – Колев), Ннади, Бароан (70 – Бароан), Уме, Траоре (90 – Секулич)