ПФК Локомотив Пловдив допусна домакинско поражение от Черно море

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com

ПФК Локомотив Пловдив допусна домакинско поражение от Черно море в мач от 5-тия кръг на Първа професионална лига.

В 9-ата минута Жулиан Лами бе изведен от Димитър Илиев и шутира, ударът му бе блокиран в последния момент от Виктор Попов. В 24-ата минута центриране в наказателното поле на Локомотив бе засечено от Живко Атанасов, Кристиан Томов се намеси. В 33-ата минута Ангел Лясков шутира към вратата на гостите, Пламен Илиев улови топката. В 42-ата минута Асен Дончев засече в наказателното поле, а Кристиан Томов се отчете с важна намеса и запази вратата си “суха”.

В 48-ата минута Мазир Сула стреля покрай вратата на Локомотив. Минута по-късно Димитър Илиев шутира неточно над вратата на Пламен Илиев. В 56-ата минута опасен изстрел на Христо Иванов прелетя на сантиметри от целта. В 62-ата минута Локомотив поведе в резултата. Георги Каракашев изведе Жулиан Лами, който със силен удар се разписа за 1:0. В 75-ата минута “моряците” изравниха. Центриране на Дуду стигна до Исмаил Иса, той стреля, Томов изби, но при добавката нападателят на Черно море не сбърка за 1:1. В 82-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Влатко Дробаров засече с глава центриране от дясно и донесе победата на варненци.

В следващата си среща Локомотив гостува на Септември в София. Двубоят е насрочен за понеделник (28.08) от 19:00 часа.