Отборът на СУ Черноризец Храбър спечели купата на кмета на Тракия

Топ реферът Георги Кабаков, кметът на „Тракия” Костадин Димитров и заместникът му Пенчо Малинов връчиха наградите на участниците в третото издание на училищния футболен турнир в най-младия пловдивски район. Събитието се проведе през уикенда на спортен комплекс „Арена” до 20-ти блок. Отборът на СУ „Черноризец Храбър” спечели купата на кмета на „Тракия” във възрастовата група 3-ти/4-ти клас. Това стана след оспорван финален мач с тима на СУ „Св. Софроний Врачански”. Третото място си поделиха представителните отбори на СУ „Димитър Матевски” и СУ „Св. Седмочисленици”, а всички участници получиха индивидуални медали. „Твърдо вярвам, че Пловдив трябва да има турнир, организиран от общината, който всяка година да излъчва шампион на Пловдив по футбол в училищния спорт. Вървейки към тази идея, за трета поредна година провеждаме това състезание с подкрепата на Местната комисия за борба с противообществените прояви, спортен комплекс „Арена”, училищата в „Тракия” и спомоществуватели. Благодаря на всички, подпомогнали събитието, както и на Георги Кабаков за подкрепата”, заяви Костадин Димитров пред присъстващите. Срещите бяха съдийствани от Емил Митев. Кметът на „Тракия” Костадин Димитров отправи и спортно предизвикателство към родителите на футболистите. На баскетболния кош до игрището те трябваше да реализират най-много тройки за определено време. Двамата победители, вкарали най-много топки в коша, получават […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Топ реферът Георги Кабаков, кметът на „Тракия” Костадин Димитров и заместникът му Пенчо Малинов връчиха наградите на участниците в третото издание на училищния футболен турнир в най-младия пловдивски район. Събитието се проведе през уикенда на спортен комплекс „Арена” до 20-ти блок.

Отборът на СУ „Черноризец Храбър” спечели купата на кмета на „Тракия” във възрастовата група 3-ти/4-ти клас. Това стана след оспорван финален мач с тима на СУ „Св. Софроний Врачански”.

Третото място си поделиха представителните отбори на СУ „Димитър Матевски” и СУ „Св. Седмочисленици”, а всички участници получиха индивидуални медали.

„Твърдо вярвам, че Пловдив трябва да има турнир, организиран от общината, който всяка година да излъчва шампион на Пловдив по футбол в училищния спорт. Вървейки към тази идея, за трета поредна година провеждаме това състезание с подкрепата на Местната комисия за борба с противообществените прояви, спортен комплекс „Арена”, училищата в „Тракия” и спомоществуватели. Благодаря на всички, подпомогнали събитието, както и на Георги Кабаков за подкрепата”, заяви Костадин Димитров пред присъстващите.

Срещите бяха съдийствани от Емил Митев.

Кметът на „Тракия” Костадин Димитров отправи и спортно предизвикателство към родителите на футболистите. На баскетболния кош до игрището те трябваше да реализират най-много тройки за определено време. Двамата победители, вкарали най-много топки в коша, получават пейки за отмора, които ще бъдат монтирани пред жилищните им входове.

Първият носител на Купата през 2021-ва година бе отборът на СУ „Свети Седмочисленици”, а през следващата година победител бе отборът на СУ „Черноризец Храбър” – носител на Купата на кмета на „Тракия” 2022.

Следващата седмица в събота – 03.06.2023 г., ще се проведе надпреварата в по-горната възрастова група – 5-ти/6-ти клас.