Локомотив победи Левски с 2:1 в Пловдив

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) продължи победния си ход в Първа лига. “Черно-белите” сразиха Левски с 2:1 на “Лаута” и останаха на върха във временното класиране. Точни за успеха бяха Джовани Бариани и Георги Минчев. Още в началните минути Локомотив успя да открие резултата. Джовани Бариани получи на границата на наказателното поле и шутира, като “матира” Пламен Андреев за 1:0. Левски отговори с изстрел на Уелтон, който бе отразен от Хоркаш. Отново стражът на Локомотив трябваше да се намесва решително в 22-ата минута, когато Марин Петков се озова сам срещу него. В 31-ата минута, след центриране от фаул на Джовани Бариани, топката тупна пред вратаря на Левски и нацели страничния стълб на вратата. В 33-ата минута гостите изравниха. Рикардиньо успя да реализира за 1:1. Локомотив бързо си върна преднината в 40-ата минута. Бърза контраатака завърши с пас на Джовани към Минчев, който се разписа за 2:1. В 57-ата и 59-ата минута Левски организира две опасни атаки, като Рикардиньо и Уелтон пратиха топката в аут. В 88-ата минута Динко Хоркаш отново се отчете с решителна намеса след удар на Ван дер Каап. В петък (11.08) Локомотив гостува на Пирин. Срещата на стадион “Христо Ботев” в Благоевград е от 21:15 часа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) продължи победния си ход в Първа лига. “Черно-белите” сразиха Левски с 2:1 на “Лаута” и останаха на върха във временното класиране. Точни за успеха бяха Джовани Бариани и Георги Минчев.

Още в началните минути Локомотив успя да открие резултата. Джовани Бариани получи на границата на наказателното поле и шутира, като “матира” Пламен Андреев за 1:0. Левски отговори с изстрел на Уелтон, който бе отразен от Хоркаш. Отново стражът на Локомотив трябваше да се намесва решително в 22-ата минута, когато Марин Петков се озова сам срещу него. В 31-ата минута, след центриране от фаул на Джовани Бариани, топката тупна пред вратаря на Левски и нацели страничния стълб на вратата. В 33-ата минута гостите изравниха. Рикардиньо успя да реализира за 1:1. Локомотив бързо си върна преднината в 40-ата минута. Бърза контраатака завърши с пас на Джовани към Минчев, който се разписа за 2:1.

В 57-ата и 59-ата минута Левски организира две опасни атаки, като Рикардиньо и Уелтон пратиха топката в аут. В 88-ата минута Динко Хоркаш отново се отчете с решителна намеса след удар на Ван дер Каап.

В петък (11.08) Локомотив гостува на Пирин. Срещата на стадион “Христо Ботев” в Благоевград е от 21:15 часа.