Локомотив Пловдив с 9-та поредна победа след 2:0 над Славия

Отборът на Локомотив Пловдив постигна забележително постижение, като постигна девета поредна победа с 2:0 над Славия в 10-ия кръг на efbet Лига. През първото полувреме Локомотив Пловдив показа превъзходство на терена и създаде повечето възможности за гол. Въпреки това „смърфовете“ не успяха да намерят гърба на мрежата, оставяйки резултата равен след пълни 45 минути игра. Повратният момент настъпи в 70-ата минута, когато Алфа Конте с блестяща проява даде заслужена преднина на домакините. Само три минути по-късно Конте нанесе още един майсторски удар, удвоявайки преднината на пловдивчани. Тези голове затвърдиха позицията на възпитаниците на Александър Томаш на върха на шампионската таблица с впечатляващите 28 точки от 10 мача, което е значителна преднина от 4 точки пред втория Черно море. В 12-ата минута Джовани направи остър пробив по левия фланг, но бе възпрепятстван при опита си за удар, като опитът му бе блокиран. След това топката попадна в Евандро, който отправи далечен опит, макар и да не попадна в целта. Минута по-късно Георги Минчев се озова един на един с вратаря на Славия Светослав Вучов. Вучов обаче показа отлична изпреварваща реакция, като се осмели да избие топката пръв. Натискът на „смърфовете“ продължи, като в 16-ата минута Джовани предостави изящен пас зад защитата […]

Локомотив Пловдив с 9-та поредна победа след 2 на 0 над Славия

Отборът на Локомотив Пловдив постигна забележително постижение, като постигна девета поредна победа с 2:0 над Славия в 10-ия кръг на efbet Лига.

През първото полувреме Локомотив Пловдив показа превъзходство на терена и създаде повечето възможности за гол. Въпреки това „смърфовете“ не успяха да намерят гърба на мрежата, оставяйки резултата равен след пълни 45 минути игра.

Повратният момент настъпи в 70-ата минута, когато Алфа Конте с блестяща проява даде заслужена преднина на домакините. Само три минути по-късно Конте нанесе още един майсторски удар, удвоявайки преднината на пловдивчани. Тези голове затвърдиха позицията на възпитаниците на Александър Томаш на върха на шампионската таблица с впечатляващите 28 точки от 10 мача, което е значителна преднина от 4 точки пред втория Черно море.

В 12-ата минута Джовани направи остър пробив по левия фланг, но бе възпрепятстван при опита си за удар, като опитът му бе блокиран. След това топката попадна в Евандро, който отправи далечен опит, макар и да не попадна в целта.

Минута по-късно Георги Минчев се озова един на един с вратаря на Славия Светослав Вучов. Вучов обаче показа отлична изпреварваща реакция, като се осмели да избие топката пръв.

Натискът на „смърфовете“ продължи, като в 16-ата минута Джовани предостави изящен пас зад защитата на столичния тим на Христо Иванов. Въпреки че Иванов напредна, той не успя да преодолее Вуцов, който направи изключително спасяване. Малко след това бе вдигнат флаг за нарушение.

Три минути по-късно Емил Мартинов фаулира Димитър Илиев по левия фланг, което даде възможност на Джовани да подаде в наказателното поле на Славия. За съжаление, изпълнението на бразилеца остана много несполучливо. В 25-ата минута домакините имаха два последователни ъглови удара, но защитата на гостите успя да се справи без затруднения с тях.

Първият точен удар в мача се случи в 33-ата минута, когато Евандро отправи удар извън наказателното поле. За съжаление, той попадна право в чакащите ръце на Светослав Вуцов, който направи удобно спасяване.

Славия организира обещаваща атака в 39-ата минута, когато Кристиан Добрев беше съборен в наказателното поле на пловдивчани. Добрев подаде остър пас, но негов съотборник не успя да го засече.

Локомотив Пловдив имаше още една златна възможност в 39-ата минута, когато Джовани изхвърли Бабакар Дион. Джовани напредна, но не успя да преодолее стража на Славия, който направи важно спасяване с тяло.

В последната минута на редовното време Георги Минчев получи отличен пас и успя да се освободи от защитата на Славия. От малък ъгъл обаче той отново не успя да намери мрежата. Светослав Вуцов стесни ефективно ъгъла и направи поредното си отлично спасяване.

В 49-ата минута Георги Минчев овладя топката с гърди и подгони Бабакар Дион с удар от границата на наказателното поле. За съжаление, ударът на Дион премина встрани от вратата.

В 58-ата минута Славия започна силна атака, която завърши с добре пласиран удар към далечната греда. Денислав Александров беше добре позициониран, но от близка дистанция не успя да преодолее Динко Хоркас. Последвалият флаг за засада спря опита на Галин Иванов да достигне топката в наказателното поле.

Само минута по-късно Галин Иванов опита късмета си с далечен удар, който се приземи удобно в средата на вратата, без да представлява предизвикателство за пловдивския страж.

В 64-ата минута „смърфовете“ се оказаха с нова възможност за гол, като Джовани достави топката на Георги Минчев в наказателното поле. Минчев опита акробатичен удар, но той не попадна в целта.

Три минути по-късно Хорхе Сегура отправи удар от ъглов удар, а Георги Минчев направи контакт с глава. Усилието му обаче премина над напречната греда.

Решаващият момент дойде в 70-ата минута, когато домакините овладяха инициативата. Алфа Конте получи пас по левия фланг, измъкна се от Велко Йеленкович и нахлу в наказателното поле, стреляйки неспасяемо в далечния ъгъл на вратата на Светослав Вуцов, правейки резултата 1:0 в полза на пловдивчани.

Само три минути по-късно Алфа Конте отново получи дълъг пас по левия фланг. Той отново умело избегна Велко Йеленкович и копна топката над рамото на Светослав Вуцов, за да увеличи преднината на пловдивчани на 2:0.

В 83-ата минута Джовани фаулира Петър Андреев при опит за центриране към далечната греда. Въпреки усилията на Андреев, той не успя да насочи топката към вратата.