Ботев загуби с 0:2 от Лудогорец у дома в среща от 30-ия кръг на Първа лига

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Лудогорец (Разград) в среща от 30-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра пред сериозно фенско присъствие на стадион „Христо Ботев“. „Канарчетата“ получиха мощна подкрепа от трибуните през всичките 90 минути. „Жълто-черните“ фенове създадоха брутална атмосфера, с чиято помощ ботевистите натиснаха гостите, но Ботев допусна втора загуба на „Колежа“. С първия съдийски сигнал бяха запалени множество факли на Южната трибуна и играта бе спряна. В средата на полувремето главният съдия Георги Гинчев набързо раздаде три жълти картона за играчи на Ботев, с което си навлече гнева на „канарчетата“. В 27-ата минута топката бе центрирана към наказателното поле на пловдивчани, Кайо Видал бе оставен непокрит и вкара за 0:1. В самия край на първата част Игор Тиаго вкара за 0:2, надскачайки Супрайен в наказателното поле. След почивката мощната подкрепа от трибуните даде криле на пловдивчани, които редуваха атака след атака. В множество ситуации Гинчев разгневи отбора и феновете, отсъждайки редица спорни нарушения и спирайки множество атаки на пловдивчани. В 51-ата минута удар на Колев мина над вратата. В 61-ата минута гредата спаси гостите след удар на Перера, след центриране на Колев. В 63-ата минута Акере бе изведен на отлична позиция, но не успя да преодолее […]

Ботев загуби с 0 на 2 от Лудогорец у дома в среща от 30-ия кръг на Първа лига

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Лудогорец (Разград) в среща от 30-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра пред сериозно фенско присъствие на стадион „Христо Ботев“.

„Канарчетата“ получиха мощна подкрепа от трибуните през всичките 90 минути. „Жълто-черните“ фенове създадоха брутална атмосфера, с чиято помощ ботевистите натиснаха гостите, но Ботев допусна втора загуба на „Колежа“.

С първия съдийски сигнал бяха запалени множество факли на Южната трибуна и играта бе спряна. В средата на полувремето главният съдия Георги Гинчев набързо раздаде три жълти картона за играчи на Ботев, с което си навлече гнева на „канарчетата“.

В 27-ата минута топката бе центрирана към наказателното поле на пловдивчани, Кайо Видал бе оставен непокрит и вкара за 0:1. В самия край на първата част Игор Тиаго вкара за 0:2, надскачайки Супрайен в наказателното поле.

След почивката мощната подкрепа от трибуните даде криле на пловдивчани, които редуваха атака след атака. В множество ситуации Гинчев разгневи отбора и феновете, отсъждайки редица спорни нарушения и спирайки множество атаки на пловдивчани.

В 51-ата минута удар на Колев мина над вратата. В 61-ата минута гредата спаси гостите след удар на Перера, след центриране на Колев.

В 63-ата минута Акере бе изведен на отлична позиция, но не успя да преодолее Падт. В следващите минути гостите имаха две добри положения, а до края до нови ситуации не се стигна.