Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при домакинството си на Спартак (Варна)

Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при домакинството си на Спартак (Варна). Срещата от 26-ия кръг на Първа лига се игра на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Първата част премина без каквито и да е голови положения, а „канарчетата“ откриха резултата след груба грешка на противниковия вратар. В 36-ата минута Николай Минков се възползва от лоша изява на стража и вкара за 1:0. Второто полувреме стартира с няколко пропуска за „жълто-черните“, а най-фрапантният дойде в 60-ата минута. Бароан пропусна очи в очи с вратаря, а при добавката последната преграда пред Минков за втори гол бе бранител, но ударът на „жълто-черния“ играч се спря в защитника. В 67-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Атака отляво завърши с прострелно центриране, а Баланюк бе оставен абсолютно непокрит и отблизо вкара за 1:1. До края на мача „канарчетата“ имаха териториален превес, но не стигнаха до нищо пред вратата на „соколите“. От своя страна гостите на два пъти организираха много опасни контри, но не успяха да се възползват от тях. СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Ханкич, Мертенс, Бароан, Етоо (59 – Конате), Акере, Минков (71 – Уме), Супрайен, Траоре (71 – Секулич), Ннади, Ван Хертъм, Пунчец

Ботев Пловдив завърши наравно 1 на 1 при домакинството си на Спартак Варна

Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при домакинството си на Спартак (Варна). Срещата от 26-ия кръг на Първа лига се игра на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Първата част премина без каквито и да е голови положения, а „канарчетата“ откриха резултата след груба грешка на противниковия вратар. В 36-ата минута Николай Минков се възползва от лоша изява на стража и вкара за 1:0.

Второто полувреме стартира с няколко пропуска за „жълто-черните“, а най-фрапантният дойде в 60-ата минута. Бароан пропусна очи в очи с вратаря, а при добавката последната преграда пред Минков за втори гол бе бранител, но ударът на „жълто-черния“ играч се спря в защитника.

В 67-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Атака отляво завърши с прострелно центриране, а Баланюк бе оставен абсолютно непокрит и отблизо вкара за 1:1.

До края на мача „канарчетата“ имаха териториален превес, но не стигнаха до нищо пред вратата на „соколите“. От своя страна гостите на два пъти организираха много опасни контри, но не успяха да се възползват от тях.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Ханкич, Мертенс, Бароан, Етоо (59 – Конате), Акере, Минков (71 – Уме), Супрайен, Траоре (71 – Секулич), Ннади, Ван Хертъм, Пунчец