Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 в среща от 25-ия кръг на Първа лига

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 в среща от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Витоша“ в Бистрица. „Канарчетата“ изиграха слаб мач и проспаха по-голяма част от игровото време. В самия край Абдулайе Траоре можеше да поведе „жълто-черните“ към равенството, но усилията му не се оказаха достатъчни. По този начин Ботев останаха на 10-то място във временното класиране, на 11 точки от седмата позиция и само на три пункта от 11-ия Берое. През всичките 90 минути „жълто-черните“ получиха подкрепа от гостуващия сектор, като въпреки лошото време пловдивчани бяха като домакини на стадиона в Бистрица. Момчетата на Бруно Балтазар стартираха ужасяващо мача и инкасираха гол след само 16 секунди игра. Стив Фуртадо пусна към Светослав Диков, който бе покрит от Николай Минков и нападателят преодоля Ханкич за 1:0. През първите 45 минути играчите на Балтазар не отправиха нито един удар към вратата на „червените“. От своя страна домакините нацелиха греда чрез Диков в 20-ата минута, а в 40-ата минута опасен удар на Елитон мина покрай гредата. Между двете положения, в 23-ата минута, Точукву Ннади се строполи на земята и поиска смяна, като на терена се появи Красиан Колев. В самия край на първата част удар на Русев бе отразен от Ханкич, но […]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Email

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 в среща от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Витоша“ в Бистрица.

„Канарчетата“ изиграха слаб мач и проспаха по-голяма част от игровото време. В самия край Абдулайе Траоре можеше да поведе „жълто-черните“ към равенството, но усилията му не се оказаха достатъчни.

По този начин Ботев останаха на 10-то място във временното класиране, на 11 точки от седмата позиция и само на три пункта от 11-ия Берое.

През всичките 90 минути „жълто-черните“ получиха подкрепа от гостуващия сектор, като въпреки лошото време пловдивчани бяха като домакини на стадиона в Бистрица.

Момчетата на Бруно Балтазар стартираха ужасяващо мача и инкасираха гол след само 16 секунди игра. Стив Фуртадо пусна към Светослав Диков, който бе покрит от Николай Минков и нападателят преодоля Ханкич за 1:0.

През първите 45 минути играчите на Балтазар не отправиха нито един удар към вратата на „червените“. От своя страна домакините нацелиха греда чрез Диков в 20-ата минута, а в 40-ата минута опасен удар на Елитон мина покрай гредата.

Между двете положения, в 23-ата минута, Точукву Ннади се строполи на земята и поиска смяна, като на терена се появи Красиан Колев. В самия край на първата част удар на Русев бе отразен от Ханкич, но при добавката Карагарен вкара за 2:0.

След почивката момчетата на Балтазар отправиха първия си удар в 55-ата минута, но той излезе в тъч. В 61-ата минута дойде и първата реална опасност пред вратата на Наумов, но ударът на Бароан бе спасен от вратаря.

Последваха два опасни удара на появилия се от скамейката Траоре, като при първия Наумов отрази шута, а при втория топката не намери очертанията. В 88-ата минута удар на Кирилов бе спасен от Ханкич.

В първата минута на добавеното време домакините като по чудо не стигнаха до трети гол след груба грешка на Ханкич, а при добавката Ивайло Чочев стреля в тялото на защитник.

Дълбоко в добавеното време Абдулайе Траоре вкара почетен гол за Ботев. Талантливият нападател престреля Наумов с удар от границата на наказателното поле, а малко по-късно нов удар на Траоре мина покрай вратата.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ:Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Джаспър Ван Хертъм, Роберто Пунчец, Па Конате (67 – Самуел Акере), Николай Минков, Точукву Ннади (23 – Красиан Колев), Дилан Мертенс (81 – Антонио Перера), Джеймс Етоо (67 – Абдулайе Траоре), Антоан Бароан, Уме Емануел