Ботев Пловдив загуби от Арда в Кърджали с 0:1 в последния мач от 9-ия кръг на efbet Лига

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com
Ботев Пловдив загуби от Арда в Кърджали с 0 на 1 в последния мач от 9-ия кръг на efbet Лига

Арда постигна минимална победа с 1:0 над Ботев Пловдив в последния двубой от деветия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача беше дело на Иван Тилев в 59-ата минута, след като той се възползва от груба грешка на централния защитник на Ботев, Йонас Там. В опит да спре атаката на Чинонсо Офор, естонският бранител наруши правилата и получи директен червен картон.

С този успех отборът от Кърджали удължи серията си без загуба на пет поредни мача, докато Ботев Пловдив инкасира второ поражение в последните си пет срещи. В следващия кръг Арда ще има тежка задача като гост на Левски, а Ботев Пловдив ще се изправи срещу ЦСКА 1948.

С победата Арда, воден от Александър Тунчев, се изкачи на шесто място с 14 точки, докато Ботев Пловдив остана на четвърто с 16 точки.

Още в третата минута на мача Ехидже Укаки от Арда навлезе в наказателното поле и стреля, но стражът на Ботев, Анатолий Господинов, успя да спаси. Малко по-късно, в 11-ата минута, играчите на Ботев спечелиха корнер, който даде шанс на Вини Трибуле да нанесе удар с глава. Въпреки че бе непокрит, неговият удар не беше точен, а Господинов отново се намеси решително.

В средата на първото полувреме Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар, който намери Феликс Ебоа Ебоа. Въпреки че той успя да надхитри вратаря на Арда, ударът му беше неточен. Малко по-късно, в 38-ата минута, Антонио Перера опита удар от разстояние, но Господинов отново се справи със ситуацията без проблеми.

Към края на първата част Ботев изпълни кратък корнер, който доведе до нова възможност за Вини Трибуле. Той отново опита удар с глава, но Господинов се намеси и този път, избивайки топката.

През второто полувреме Ботев започна по-активно, но не успя да създаде реални опасности пред вратата на домакините. Въпреки това, в 59-ата минута Арда успя да поведе след първия си точен удар в мача. Грешката на Йонас Там, близо до наказателното поле, даде възможност на Иван Тилев да отбележи. В същото време Там извърши грубо нарушение срещу Чинонсо Офор и след преглед на ВАР получи директен червен картон.

В 68-ата минута капитанът на Ботев за този мач, Антоан Конте, опита удар от разстояние, но Господинов отново бе на място, за да спаси. Малко след това Трибуле също опита да се разпише, но без успех.

В 77-ата минута резервата Ивайло Видев имаше шанс да изравни след корнер, но не успя да уцели добре топката. До края на мача Ботев продължи да търси изравнително попадение, но защитата на Арда и вратарят Господинов се справиха блестящо и запазиха преднината си.

С този резултат Арда си осигури ценна победа и трите точки, докато Ботев трябваше да приеме второто си поражение в рамките на пет мача.