Ботев Пловдив отстрани словенския Марибор и продължава напред в Лига Европа

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор / info@vplovdiv.com

Ботев Пловдив създава нова история в Европа! Отборът на Душан Керкез победи словенския Марибор и продължава напред в Лига Европа.

След като победиха с 2:1 в първия мач на „Колежа“, пловдивчани завършиха 2:2 в реванша и ще се изправят срещу Панатинайкос във втория предварителен кръг на турнира.

В мача, Ян Репас откри резултата за словенците в 13-ата минута. Кристиан Нвачукву, който влезе като резерва, изравни в 48-ата минута. Дванадесет минути по-късно Нвачукву асистира на Антъни Уджа, който обърна резултата. Уджа, новият любимец на феновете, е на 33 години и има опит в Бундеслигата с отборите на Майнц, Кьолн, Вердер и Унион.

Марибор натисна в последните 20 минути и създаде няколко положения, като Етиен Бугре изравни за 2:2 в 80-ата минута. Въпреки усилията им, домакините не успяха да вкарат нов гол, който би довел мача до продължения.

Ян Репас имаше шанс да отбележи втори гол две минути след редовните 90, но не успя. Една от последните атаки на мача беше красива атака на „канарчетата“ по лявото крило.

Повече от 1200 фенове на Ботев Пловдив се събраха на стадион „Христо Ботев“, за да гледат мача на голяма видео стена. „Жълто-черните“ привърженици заеха цял сектор от централната трибуна и подкрепяха своите любимци емоционално.